«Я – особистість» Тренінгове заняття
Безносик Н.Г.
«Я – особистість»
Тренінгове заняття
Мета: формувати поняття про особистість, cприяти розвитку самоусвідомлення та самосприйняття особистості; розвивати, емпатію, вміння давати аргументовану відповідь на поставлене питання, виховувати відповідальне ставлення до свого життя.
Обладнання: плакати, комп’ютер, роздатковий матеріал, папір формату А-4, кольорові олівці і фломастери, повітряна куля
Хід заняття
1. Постановка цілей і завдань заняття.
2. А) Бесіда з учнями про те, що таке особистість та якою повинна бути сучасна людина.
Б) Презентації учнів «Сучасна людина».
В) Якості, необхідні для особистісної самореалізації.
Якості, що необхідні для особистісної самореалізації:
• креативність;
• ініціативність;
• здатність до обґрунтованого ризику;
• впевненість у собі;
• адекватна самооцінка;
• вміння співпрацювати з партнерами;
• мотивація досягнення;
• висока працездатність.
- Теорія. Поняття особистості в психології.
Особистість — це не суто психологічне поняття, і вивчається вона всіма суспільними науками — філософією, соціологією, етикою, педагогікою та ін. Розумінню природи особистості сприяють література, музика, образотворче мистецтво. Особистість відіграє значну роль у вирішенні політичних, економічних, наукових, культурних, технічних проблем, загалом у піднесенні рівня людського буття.
- Вправа «Індійські імена».
В індійських племенах було прийнято давати імена, пов’язані з природними явищами. Такі імена часто визначали суттєву рису( життєву позицію) людини. Наприклад: давали імена «Сильний вітер», «Лютневий мороз», «Швидка річка», «Ясний вогонь», «Сильний грім», «Палюча блискавка» тощо.
Подивіться один на одного. Як вам здається, які імена можна придумати для учасників нашої групи?
Обговорення:
-Чи подобається Вам, як Вас назвали в групах?
5. Вправа «Герб моєї особистості».
6. Вправа «Принципи особистості».
Формулюйте свої бажання тільки у позитивній (стверджувальній формі). Подумайте, що саме ви хотіли б змінити у собі, у своєму житті, чого хотіли б досягти. Використовуйте для висловлювань фрази: «Я хочу», «Я буду», «Я можу».
7. Вправа «Криниця».
Беруть участь 3 учня. Один будує колодязь із сірників, а 2 інших намагаються йому перешкодити, але вони не можуть торкатися учасника або хитати стіл, тобто заважають за допомогою слів. Час виконання – 1-2 хвилини. Коментар (висновки): той, хто будував колодязь – будував своє життя, у нього була своя мета, а ті, хто заважав – були життєвими перешкодами. ..
8. Вправа «Кроки до самореалізації особистості».
Самореалізація – це мета кожної особистості. І для здійснення цієї мети потрібно зробити 7 кроків.
Перший крок. – Аналіз мети. Запитайте себе: що значить досягти мети. У чому конкретно це може проявитися?
Другий крок.
– З’ясуйте, що ви вже знаєте.Третій крок. – Оцініть свої можливості.
Четвертий крок. – Вирішіть, що вам необхідно зробити, щоб досягти мети.
П’ятий крок. – Конкретизуйте кожну дію за часом.
Шостий крок. – Здійснення запланованого.
Сьомий крок. – Перевірка та контроль результатів.
Пройдіть по цим сходинкам до своєї мети.
9. «Притча про двох вовків»
Колись давно старий індієць відкрив своєму внукові одну життєву таємницю. В кожної людини йде боротьба, дуже похожа на боротьбу двох вовків. Один вовк показує зло – зависть, ревність, переживання, егоїзм, амбіції, брехню… Другий вовк показує добро – мир, любов, надію, доброту, вірність…
Маленький індієць стривожений до глибини душі словами дідуся, на декілька хвилин задумався, а потім запитав: — Який вовк в кінці перемагає?
Старий індієць ледь помітно усміхнувся і відповів:
- Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.
Висновки учасників тренінгу.
10. Подарунок для людства
Кожна людина — унікальна істота. І вірить у свою виняткову необхідність. Подумайте, у чому полягає ваша винятковість, унікальність.
Отже, подумайте над тим, що ви, дійсно, є подарунком для людства.
Аргументуйте своє твердження, наприклад: « Я подарунок для людства, тому що я…».
Підведення підсумків.
Безносик Н.Г.
Я та моя особистість | Платформа розвитку дошкільнят
Я та моя особистістьФормування особистісного рівня спілкування («я», «моє», «ні» – слова, що свідчать про розвиток самоідентифікації).
Система уявлень дитини про себе, або «образ Я», починає формуватися ще в ранньому дитинстві. Цей образ містить як усвідомлення своїх фізичних, розумових, моральних, особистісних, гендерних якостей і самооцінки, так і суб’єктивне ставлення до зовнішніх чинників і людей навколо.
У цей період у дитини починає формуватися уявлення про себе під впливом її оточення, найближчих важливих для неї людей. Тому від поведінки дорослих буде залежати, якою дитина себе бачить, як вона сприймає себе, подальше формування того, якою (чи яким) мене бачать інші. Саме в цей час закладається фундамент для здорової самооцінки.
Сходинки розвитку навички
Знає та називає своє ім’я
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть історію про те, як у дитинстві виходили на прогулянку з татом або мамою. Якось ви захотіли познайомитися з іншою дитиною. Ви підійшли й сказали: «Мене звати…, а тебе як?». Інша дитина мовчала, а ви ніяк не могли зрозуміти чому. Або «У моєму садочку була дівчинка, яку звали так само, як і мене. Я постійно зауважувала, чим ми відрізняємося. Ми всі в чомусь схожі, а в чомусь відмінні».
- Розкажіть дитині історію її імені (хто її назвав, що ім’я означає, чи є в родині ще люди з таким іменем тощо).
- Виготовте разом з дитиною книжку «Історія мого імені».
- Виліпіть із дитиною першу літеру її імені.
Чи називає моя дитина себе на ім’я в групі? Чи звертає увагу, коли чує своє ім’я?
Розрізняє стать
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть, як грали у футбол і почули: «О, який хлопчик!». «Я образилася: хіба лише хлопчики грають у футбол?» Чоловіки й жінки мають відмінності, але й багато схожого. Немає обмежень – хіба що народити дитину й годувати її грудьми може лише жінка.
- У цьому віці дитина цікавиться тілесністю, схожим і відмінним. Каже: «Я хлопчик/дівчинка».
- Вивчіть «правило трусиків» – ми навчаємо дитину, що є частини тіла, закриті трусиками, яких не можуть торкатися інші люди, а якщо таке трапляється, вона має сказати мамі й татові.
- Замість «ти ж дівчинка, ти повинна», «хлопчики не плачуть», кажіть «дівчатка й хлопчики можуть…, їм важливо…».
Чи вільно дитина опановує свою роль хлопчика/дівчинки? Чи виявляє повагу до хлопчиків і дівчат із погляду статі? Як пояснити, що й хлопчиком, і дівчинкою бути «правильно», комфортно й безпечно?
Вирізняє себе з-поміж інших, знаходить себе на світлинах
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть, як одного разу ви з батьками приїхали до бабусі/дідуся і, зайшовши в кімнату, побачили своє фото й дуже зраділи.
- Візьміть сімейний альбом і погортайте разом з дитиною. Запропонуйте їй знайти себе на світлинах. Розмовляйте з дитиною під час перегляду: «Де ти? А хто поруч? Це твій день народження» (звертайте увагу на емоції та мовленнєву активність дитини).
- Зробіть колаж із сімейних фотографій.
- Передивіться відео, коментуючи сюжети.
- Пограйтеся з дитиною у фотографа, який нібито фотографує, а дитина ці «фотографії» малює.
Чи є в групі фото дітей? Чи цікавиться моя дитина цими фото? Чи впізнає себе на них?
Активно використовує займенники «я», «моє» під час спілкування з дітьми й дорослими
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть, як ви раділи, коли батьки купували вам нову річ і завжди казали: «Це твоя річ/іграшка, бери!».
Пограйте в гру «Це моє», розсортовуючи по черзі речі довкола. Поміркуйте з дитиною: про що ми можемо сказати «моє»?
Моє тіло;
Мої думки;
Мої емоції;
Мої іграшки;
Мої речі;
Моя сім’я;
Моя квартира;
Моє місто;
Моя країна;
Мій світ.
Те, про що ми кажемо «моє», ми захищаємо, дбаємо про нього. Як ми «дбаємо» про кожний із цих пунктів?
Чи є в групі місце, куди дитина може покласти свої речі? В який спосіб дитина повідомляє про належність їй певних речей?
Знає різницю між «моє» та «чуже». Захищає своє й запитує дозволу, перш ніж узяти чуже
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть, як гралися з іншими дітьми й кожен мав свої іграшки. Вам закортіло погратися машинкою іншого хлопчика. Мама навчила чарівних слів: «Можна погратися твоєю іграшкою? Візьми мою». Це дуже допомагало.
- Гра: один песик відбирає кісточку в другого. Вони гарчать і гавкають, а потім кажуть: «Моє». Намагайтеся відібрати іграшку одне в одного.
- «Дитина й вередун»: «вередун» відбирає в «дитини» іграшку. Притискаючи її до себе, «дитина» каже: «Це моє». Скажіть: «Якщо хочеш, можеш поділитися».
- Пограйтеся разом або поміняйтесь іграшками. Або скажіть, що ця річ дорога для вас. «Я пограюсь, а потім дам тобі».
Чи запитує моя дитина дозволу, перш ніж узяти чиюсь річ? Як допомогти їй навчитися цього?
Дає собі позитивну оцінку: «Я хороший (-а)!», «Я можу!»
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть, як уперше змогли щось зробити самі (поїхати на велосипеді), як раділа вся родина. Вас переповнювала радість від відчуття: «Я можу!».
- Гра: по черзі кажіть і називайте: «А я можу…».
- Гра «Хвалько»: розкажіть, що бувають білі хвастощі, в яких ми себе не порівнюємо ні з ким, а кажемо лише про те, що справді вміємо. А чорні хвастощі – коли ми порівнюємо, дражнимо, принижуємо, хвалимося батьками, іграшками. Хваліться, починаючи зі слів: «А я…»
- Запропонуйте хлопчику намалювати хлопчика, дівчинці – дівчинку. Потім нехай намалює себе (порівняйте малюнки, чи схожі вони). Поспілкуйтеся на цю тему.
Якою бачить себе наша дитина, що думає про себе? Що допоможе дізнатися про це?
Вільно висловлює свої почуття, емоції, безпосередні ситуативні бажання: «Я хочу!», «Ні, я не хочу»
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть, як завжди могли сказати батькам, дорослим, друзям: «Я хочу! Ні, я не хочу!». Кажучи ці слова, ви добре почувалися.
- У 3 роки (криза) в житті дитини з’являється активне «ні». Це може бути бунт проти правил або спроба захистити свої кордони й повідомити про потреби.
- Гра: по черзі робіть правильні й неправильні дії, кажучи «так» чи «ні».
- Щодня моделюйте використання фраз «Я хочу / не хочу», пояснюючи бажання/небажання (вдягаючись, збираючись кудись).
- Гра «Хочу – не хочу»: по черзі від імені іграшок обігруйте ситуації з фразами «Я хочу / не хочу».
Чи вдається моїй дитини відмовитися від чогось і аргументувати позицію? Як заохотити дитину аргументувати, а не просто казати «я хочу»?
Називає себе в ігровій ролі: «Я мама», «Я лікар». Називає свої ігрові дії: «Я зварю кашу й годуватиму донечку». Змінює рольову поведінку залежно від ролі та партнерів у грі
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть історію, як ви любили гратися в лікарню: садили довкола свої іграшки (це були пацієнти). При цьому ви почувалися справжнім лікарем, промовляючи: «Зараз я тебе огляну. Відкрий ротик і скажи «а-а-а».
Перетворіть дитину (торкнувшись «чарівним фломастером») на котика, песика, пташку, героя мультфільму, різноманітні ролі чи емоційні стани. Дитина, перетворюючись, каже: «Я песик» («Я радість», «Я кухар») – і поводиться, як песик, зображує його мімікою, жестами, поведінкою, передає емоцію та грає роль. Завершуємо гру завжди роллю людини.
В які ігри найчастіше грається наша дитина? Які ролі вибирає? Що допомагає їй виконувати роль?
З’являється здатність до оцінювання власних вчинків: «Я зробив (-ла)», наслідків для фізичного й емоційного стану іншої людини
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть, як батьки реагували на ваш поганий вчинок. Вони завжди казали: «Ти хороший (-а), але те, що ти зробив (-ла), – погано, тому що…».
- Читайте дитячі книжки, аналізуючи вчинки героїв (що таке «добре»/«погано»).
- Пограйте в тематичне лото, на картках якого зображені різноманітні події. Дитина роздивляється, аналізує й розкладає на дві групи: «добре» й «погано».
- Наприкінці дня разом поміркуйте про те, що сьогодні було поганого, а що – доброго. Стимулюйте дитину аналізувати вчинки свої й інших, запитуючи: «А що можна було б зробити інакше?».
Що допомагає дитині усвідомити наслідки своїх вчинків? Як ми можемо навчити її цього?
Знає своє прізвище, цікавиться історією сім’ї, усвідомлює: «Це я, це наша сім’я»
Розкажи:
Зроби:
Спитай у вихователя:
Розкажіть історію про те, як вас дуже зацікавило, чому ви маєте таке прізвище. Мама пояснила: «У тата таке прізвище, у мене таке прізвище й у тебе також. Ми одна сім’я!».
- Зробіть із дитиною «Родинне дерево».
- Поміркуйте: що означає ваше прізвище? Звідки воно походить? Намалюйте герб родини.
- Розкажіть, що прізвище з’єднує нас із суперсилою роду. Пограйтеся в гру: «Яку суперсилу дає дитині її рід».
Чи називає дитина своє прізвище? Чи відгукується на власне прізвище? Що допомагає дітям більше дізнатись одне про одного?
До всіх навичокДо бібліотеки освітніх матеріалів для дітей, батьків і освітян
Google Chrome
Завантажити
Доступно для
- Windows
- Mac OS
- Linux
Mozilla Firefox
Завантажити
Доступно для
- Windows
- Mac OS
- Linux
Microsoft Edge
Завантажити
Доступно для
- Windows
- Mac OS
Opera
Завантажити
Доступно для
- Windows
- Mac OS
- Linux
специальных профилей | Careers in Medicine
aamc. org не поддерживает этот веб-браузер.Начните знакомство со специальностями, прочитав описания более 160 специальностей и подспециальностей в США и почти 40 специальностей в Канаде. Для каждого вы найдете описание работы врачей, зарплату, требования к обучению, соответствие, зарплату и информацию о рабочей силе, а также ссылки на соответствующие организации и публикации.
А
- Абдоминальная радиология, диагностическая радиология
- Наркомания Медицина
- Наркологическая психиатрия, Психиатрия
- Подростковая медицина, педиатрия
- Подростковая медицина, семейная медицина/семейная практика
- Подростковая медицина, внутренняя медицина
- Кардиологическая анестезиология взрослых, анестезиология
- Врожденный порок сердца у взрослых, внутренняя медицина
- Реконструктивная ортопедическая хирургия взрослых, ортопедическая хирургия
- Продвинутая сердечная недостаточность и трансплантационная кардиология, внутренняя медицина
- Аэрокосмическая медицина, профилактическая медицина
- Аллергия и иммунология
- Анестезиология
- Анестезиология Реаниматология, неотложная медицина
Б
- Банк крови-трансфузионная медицина, патология
- Медицина травм головного мозга, неврология
- Медицина черепно-мозговых травм, физическая медицина и реабилитация
- Медицина травм головного мозга, психиатрия
С
- Кардиоторакальная радиология, диагностическая радиология
- Сердечно-сосудистые заболевания, внутренние болезни
- Химическая патология, Патология
- Педиатрия жестокого обращения с детьми, Педиатрия
- Детская и подростковая психиатрия, Психиатрия
- Детская неврология/детская неврология, неврология
- Клиническая биохимическая генетика, медицинская генетика и геномика
- Клиническая электрофизиология сердца, внутренняя медицина
- Клиническая генетика и геномика, медицинская генетика и геномика
- Клиническая информатика, анестезиология
- Клиническая информатика, профилактическая медицина
- Клиническая информатика, патология
- Клиническая информатика, диагностическая радиология
- Клиническая нейрофизиология, неврология
- Хирургия толстой и прямой кишки
- Комплексное планирование семьи, акушерство и гинекология
- Комплексная общая хирургическая онкология, общая хирургия
- Врожденная кардиохирургия, торакальная хирургия/торакальная и кардиохирургия
- Консультативно-связная психиатрия/психосоматическая медицина, психиатрия
- Косметическая дерматологическая хирургия
- Черепно-лицевая хирургия, пластическая хирургия
- Реаниматология, акушерство и гинекология
- Реаниматология, анестезиология
- Медицина интенсивной терапии, внутренняя медицина
- Цитопатология, Патология
Д
- Дерматология
- Дерматопатология, Патология
- Дерматопатология, Дерматология
- Педиатрия развития и поведения, Педиатрия
- Диагностическая медицинская физика, Медицинская физика
- Диагностическая радиология
Е
- Скорая медицинская помощь, Скорая медицинская помощь
- Скорая помощь
- Эндокринология, диабет и обмен веществ, внутренняя медицина
- Эндоваскулярная хирургическая нейрорадиология, неврологическая хирургия
- Эндоваскулярная хирургическая нейрорадиология, диагностическая радиология
- Эпилепсия, Неврология
Ф
- Пластическая хирургия лица
- Семейная медицина/семейная практика
- Женская тазовая медицина и реконструктивная хирургия, акушерство и гинекология
- Женская тазовая медицина и реконструктивная хирургия, урология
- Ортопедическая хирургия стопы и голеностопного сустава, ортопедическая хирургия
- Судебно-медицинская патология, Патология
- Судебная психиатрия, психиатрия
Г
- Гастроэнтерология, внутренняя медицина
- Общая хирургия
- Гериатрическая медицина, семейная медицина/семейная практика
- Гериатрическая медицина, внутренняя медицина
- Гериатрическая психиатрия, психиатрия
- Гинекологическая онкология, акушерство и гинекология
Н
- Хирургия кисти, ортопедическая хирургия
- Хирургия кисти, пластическая хирургия
- Хирургия кисти, общая хирургия
- Гематология, внутренняя медицина
- Гематология и медицинская онкология, внутренняя медицина
- Гематопатология/гематология, патология
- Хоспис и паллиативная медицина
я
- Инфекционные болезни, внутренние болезни
- Комплексная пластическая хирургия
- Интегрированная торакальная хирургия
- Комплексная сосудистая хирургия
- Терапия
- Медицина внутренних органов — реаниматология, неотложная медицинская помощь
- Терапия-скорая помощь
- Внутренняя медицина-педиатрия
- Внутренняя медицина-психиатрия
- Интервенционная кардиология, внутренняя медицина
- Интервенционная радиология, диагностическая радиология
л
- Лабораторная генетика и геномика, медицинская генетика и геномика
М
- Медицина матери и плода, акушерство и гинекология
- Медицинская биохимическая генетика, медицинская генетика и геномика
- Медицинская генетика и геномика
- Медицинская микробиология Патология, Патология
- Медицинская онкология, внутренняя медицина
- Медицинская физика, диагностическая радиология
- Медицинская токсикология, неотложная медицинская помощь
- Медицинская токсикология, профилактическая медицина
- Медицинская токсикология, педиатрия
- Микрографическая дерматологическая хирургия, дерматология
- Микрохирургия
- Молекулярно-генетическая патология, медицинская генетика и геномика
- Молекулярно-генетическая патология, патология
- Двигательные расстройства
- Скелетно-мышечная радиология, диагностическая радиология
- Скелетно-мышечная онкология
- Скелетно-мышечная онкология, ортопедическая хирургия
Н
- Неонатально-перинатальная медицина, педиатрия
- Нефрология, внутренняя медицина
- Нейроофтальмология, Офтальмология
- Нейрокритическая помощь, анестезиология
- Нейрокритическая помощь, внутренняя медицина
- Нейрокритическая помощь, неврологическая хирургия
- Нейрокритическая помощь, неврология
- Нарушения развития нервной системы, неврология
- Нейроиммунология и рассеянный склероз, неврология
- Неврологическая хирургия
- Неврология
- Нервно-мышечная медицина, неврология
- Нервно-мышечная медицина, физическая медицина и реабилитация
- Невропатология, Патология
- Нейрорадиология, диагностическая радиология
- Нейротология, отоларингология-хирургия головы и шеи
- Ядерная медицинская физика, Медицинская физика
- Ядерная медицина
- Ядерная радиология, диагностическая радиология
О
- Акушерская анестезиология, анестезиология
- Акушерство и гинекология
- Медицина труда и окружающей среды, профилактическая медицина
- Глазно-лицевая пластическая хирургия/офтальмологическая пластическая и реконструктивная хирургия, офтальмология
- Офтальмологическая патология, офтальмология
- Офтальмологическая пластическая и реконструктивная хирургия, офтальмология
- Офтальмология
- Ортопедическая спортивная медицина, ортопедическая хирургия
- Ортопедическая хирургия
- Ортопедическая хирургия позвоночника, Ортопедическая хирургия
- Ортопедическая травма, ортопедическая хирургия
- Остеопатическая нейромышечно-скелетная медицина
- Отоларингология-Хирургия головы и шеи
П
- Медицина боли, анестезиология
- Медицина боли, неврология
- Медицина боли, физическая медицина и реабилитация
- Медицина боли, неотложная медицинская помощь
- Медицина боли, диагностическая радиология
- Медицина боли, семейная медицина/семейная практика
- Патология
- Детская анестезиология, анестезиология
- Детская кардиологическая анестезиология, анестезиология
- Детская кардиология, Педиатрия
- Детская реаниматология, педиатрия
- Детская дерматология, Дерматология
- Педиатрическая неотложная медицинская помощь, неотложная медицинская помощь
- Педиатрическая неотложная медицинская помощь, педиатрия
- Детская эндокринология, педиатрия
- Детская гастроэнтерология, педиатрия
- Детская гематология-онкология, педиатрия
- Педиатрическая больница медицины, педиатрии
- Детские инфекционные болезни, педиатрия
- Детская нефрология, педиатрия
- Детская офтальмология, Офтальмология
- Детская ортопедическая хирургия, ортопедическая хирургия
- Детская патология, патология
- Детская пульмонология, педиатрия
- Детская радиология, диагностическая радиология
- Детская реабилитационная медицина, физическая медицина и реабилитация
- Детская ревматология, педиатрия
- Детская спортивная медицина, педиатрия
- Детская хирургия, общая хирургия
- Педиатрическая трансплантационная гепатология, педиатрия
- Детская урология, Урология
- Педиатрия
- Физическая медицина и реабилитация
- Пластическая хирургия
- Пластическая хирургия головы и шеи, Пластическая хирургия
- Пластическая хирургия головы и шеи, отоларингология-Хирургия головы и шеи
- Профилактическая медицина
- Психиатрия
- Психиатрия-Семейная медицина
- Общественное здравоохранение и общая профилактическая медицина, профилактическая медицина
- Легочные заболевания, внутренние болезни
- Легочные заболевания и реаниматология, внутренняя медицина
Р
- Радиационная онкология, диагностическая радиология
- Регионарная анестезиология и медицина острой боли, анестезиология
- Репродуктивная эндокринология и бесплодие, акушерство и гинекология
- Ревматология, внутренняя медицина
- Ринология/уход за носом и околоносовыми пазухами, отоларингология-хирургия головы и шеи
С
- Селективная патология, патология
- Медицина сна
- Травмы спинного мозга, физическая медицина и реабилитация
- Спортивная медицина, внутренняя медицина
- Спортивная медицина, физическая медицина и реабилитация
- Спортивная медицина, Скорая помощь
- Спортивная медицина, семейная медицина/семейная практика
- Хирургическая реанимация, общая хирургия
Т
- Терапевтическая медицинская физика, Медицинская физика
- Торакальная хирургия/торакальная и кардиохирургия
- Трансплантационная гепатология, внутренняя медицина
У
- Подводная и гипербарическая медицина, профилактическая медицина
- Подводная и гипербарическая медицина, неотложная медицинская помощь
- Урология
- Увеит и глазная иммунология, офтальмология
В
- Сосудистая неврология, Неврология
- Сосудистая хирургия, общая хирургия
Выбор специальности врача | Американская медицинская ассоциация
Специальные профили
ОБНОВЛЕНО
ЧТЕНИЕ 3 МИН
Закладка
Печать страницы
Одно из самых важных решений, которое вы примете во время учебы в медицинском колледже, — выбрать врачебную специальность. На это решение влияют многие факторы, в том числе ваша личная история, ваши клинические интересы, ваш опыт во время ротации, продолжительность соответствующего обучения, а также финансовые соображения и соображения образа жизни.
Некоторые студенты-медики знают, какую специальность они выберут до поступления в медицинскую школу, в то время как другие решают после завершения ротации, которой они увлечены. Третьи несколько раз меняют свое мнение, прежде чем найти подходящее. Однозначного ответа о том, когда выбирать специальность, нет.
FREIDA ™ , база данных резидентур и стипендий AMA ™ , содержит данные о более чем 12 000 программ медицинского образования для выпускников. Следуйте этим шагам для использования FREIDA наряду с проверенными временем практическими шагами во время работы клерком, чтобы выбрать специальность и подготовиться к переходу в резидентуру.
Ответьте на эти четыре вопроса, которые помогут вам начать выбор специальности врача.
Одним из первых решений, которое необходимо принять при выборе специальности, является выбор между хирургическими и нехирургическими специальностями. Вы можете сузить другие варианты после того, как сделаете это различие.
Реальный опыт клинической ротации имеет решающее значение для предоставления возможности воочию увидеть, какова повседневная жизнь по этой специальности. Не забывайте сохранять непредвзятость и быть объективным во время этого процесса и изучить все аспекты, прежде чем принять окончательное решение.
Справочник по специальностям FREIDA представляет четкий и доступный обзор специальностей и подспециальностей и может помочь вам в выборе карьерного пути. Он предназначен для упрощения процесса выбора специальности студентами-медиками, выделения основных специальностей, подробной информации об обучении, карьерных планов выпускников и предоставления доступа к соответствующей информации об ассоциации.
Узнайте о 10 лучших специальностях с наибольшим количеством мест в ординатуре.
Данные программы специальности FREIDA могут показать конкурентоспособность приема в различные резиденции. Его идеи также могут помочь вам в учебе. Узнайте, как изучение данных может помочь в выборе врачебной специальности.
Обязательно изучите каждую интересующую вас специальность. И помимо тщательного изучения перспективных специальностей через FREIDA, уделите время:
- Просмотрите факты и цифры, касающиеся баланса между работой и личной жизнью, такие как заработная плата и дни отпуска.
- Свяжитесь с врачами интересующей вас специальности и попросите следить за ними.
- Обратитесь к специальной серии AMA «Shadow Me», чтобы понять, как различные специалисты проводят свои дни и справляются с самыми сложными аспектами ухода за пациентами.
Наряду с консультациями врачей-наставников, которых вы знаете лично, посмотрите серию видеороликов AMA, в которых врачи делятся своим мнением о:
- Лучшая часть вашей специальности.